Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, místy přechodně i polojasno. „K večeru očekáváme ojediněle slabý déšť nebo přeháňky. Nejvyšší odpolední teploty se budou pohybovat mezi čtyřmi a sedmi stupni na Vysočině, na jihu Moravy má být o jeden stupeň tepleji,“sdělil Peter Hruška z brněnské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.

V pátek přejde přes naše území studená fronta. „Očekáváme proměnlivou oblačnost, na většině území sněhové přeháňky nebo občasné sněžení. Noční teplota může klesnout k minus třem stupňům Celsia. Přes den budou až tři stupně nad nulou. „V noci na sobotu se může vytvářet náledí. Ve vyšších polohách se mohou ojediněle tvořit i sněhové jazyky,“ varoval Hruška.

V sobotu povane silný vítr, který místy v nárazech nabere rychlost i patnáct metrů za sekundu. V Čechách a ve Slezsku dokonce dvacet metrů za sekundu, což je sedmdesát kilometrů v hodině.

Sněhové přeháňky mají pokračovat i v neděli, noční teploty budou podobné jako předchozí den. Klesnou až k pěti stupňům pod nulou, a pod bodem mrazu mohou zůstat i přes den. „Nejvyšší denní teploty na jihu Moravy předpovídáme mezi minus dvěma a plus dvěma stupni,“ upozornil Hruška.

Přehled srážek a vody

Zdroj: Youtube

Zimní charakter počasí se sněhovými přeháňkami vydrží i v příštím týdnu, kdy by se nejvyšší teploty měly pohybovat pouze kolem nuly.

V pondělí se budou přeháňky objevovat místy, v úterý a ve středu již pouze ojediněle. Ráno budou teploty klesat k minus jednomu až pěti stupňům pod nulou, přes den se budou držet mezi minus dvěma a plus třemi stupni.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Veselané instalují kluziště na novém místě, první den bude zdarma

Zdroj: Deník/Petr Turek