"První nehodu řešili hasiči v sobotu 28. července na silnici II.třídy mezi Strážnicí a Bzencem, sjel tu osobní vůz Peugeot 406 do příkopu. Likvidovali uniklé provozní kapaliny. Nehoda se obešla bez zranění," sdělil operační důstojník Petr Novák. Poté vyjížděli ke spadenému stromu na cestě v Moravském Písku. Ani tady nedošlo ke škodám na zdraví nebo majetku.

Ještě ten den hasili oheň v Hodoníně na ulici Bratislavská, kde majitel likvidoval suchou trávu a oheň se rozšířil na celé pole, naštěstí se obešel bez zranění. V areálu Lignum v Hodoníně také v sobotu likvidovali menší požár plastů, pneumatik a odpadu zhruba půl hodiny, příčina je v šetření, nikdo nebyl zraněn a škody jsou minimální. Mezitím v areálu nemocnice Kyjov kolem šesté hodiny podvečer řešili postřikem roj včel.

Neděle 29. července krátce po sedmé hodině ráno už vyzvala hasiče k zásahu u dopravní nehody mezi Terezínem a Krumvířem, kde vyprošťovali řidiče vozu značky Fiat Tipo, který sjel z cesty. Čtyřicetiletý muž nebyl utrpěl lehká zranění. Následně hasili ve Bzenci požár v přízemí rodinného domu, kde zasahovaly čtyři jednotky hasičských sborů. Požár likvidovali hasiči ze Bzence, Vracova, Strážnice a Veselí nad Moravou.

"Příčina požáru se šetří,dům byl ale v exekuci, takže se zvažuje, zda nešlo o úmyslné zapálení," uvedl Petr Novák. Poté vyjížděli ke spadeným stromům na cestě do Karlína, Bohuslavic na Kyjovsku a Moravského Písku. Tyto zásahy byly bez zranění a škod na majetku.