„Samozřejmě u nás převládá modré ovoce, tedy švestky a ryngle. Za nimi následovaly meruňky, jablka a hrušky, třešně a višně. Máme tady i ořechovky, višňovky a likéry. Zastoupené je tak prakticky veškeré ovoce, z něhož se dá pálit," představil zástupce vedoucího pořádajícího Mužského sboru Bukovany Radomír Bystřický hlavní nabídku výstavy.

Tu chuťově doplnily příchuti šípku, medu, divizny, dřínky, mišpule, jeřabin, máty nebo černého bezu. „Nejvíce vzorků máme z Bukovan a okolí, nechybí ale ani destiláty z Čech a Slovenska," upozornil Bystřický. Návštěvníci mohli okusit dokonce vínovici ze srbského Báčského Petrovce, medovinu z Prešova nebo chlebovici z Humenného. Nejstarší vzorek představil v Bukovanech Josef Říha ze Zlámance. S hosty koštu se podělil o trnky z roku 1972.

Šampiónem výstavy vyhlásili pořadatelé durancie z roku 2012 od Vratislava Kobylky z Věteřova. Ty dostaly devětačtyřicet z padesáti možných bodů.„Měl jsem nejlepší vzorek koštu už v roce 2007. Tentokrát vyhrály durancie, do kterých přimíchám ještě karlátka, jež dodají lepší chuť. Všechno pochází z Věteřova. Základem je dobrý mač a kvalitní pálenice," řekl vítěz sedmnáctého ročníku s tím, že loňskou slivovici ještě nechává uležet. „Trnky jsou moje parketa, jiné ovoce nepálím. Teď když jsem slavil padesátiny se jich na jeden zátah vypilo šestnáct litrů," svěřil se věteřovský strojař.

V sobotu si ale pochutnával na jiných dobrotách. Stejně tak i dvojice ze Svatobořic. „Nejvíc nám chutná samozřejmě modré ovoce a pak hruška. Pokoštovali jsme ale i speciality a směsky, které jsou taky dobré," uznali Miroslav Štilárek s kamarádem Zlatkem Vodičkou, kteří na koštu vystavili také své vzorky z meruněk, trnek a durancií. „Stejně jako v minulých letech jsme získali diplom i letos," podotkl Štilárek.

S návštěvností koštu byli pořadatelé spokojení. „Ani jsme ze začátku takový nápor nečekali. Myslím si, že to bude lepší než loni, když byly volby," dodal Bystřický.

O doprovodný program se postarala Varmužova cimbálová muzika, mužský sbor z Vrbice a Bojkovic a ženský sbor z Moravské Nové Vsi. Pálenky hodnotilo sto dvaadvacet degustátorů, mezi nimi byli i odborníci z Ústavu vinohradnictví a vinařství.