Jeho zakladatel Petr Něnička vojsku předal lavičku i s dekou cti. Lavička má symbolické pořadové číslo 75. Byla totiž vyrobená k letošnímu pětasedmdesátému výročí ukončení druhé světové války a také jako poděkování všem vojáku Armády České republiky. „Vzhledem k tomu, že letos jsou všechny pietní akce poznamenány koronavirovou epidemií a ani toto výročí jsme nemohli společně a veřejně oslavit, napadlo mě věnováním vzpomínkové lavičky připomenout si toto významné výročí ve spojení se vzpomínkou na válečné veterány,“ vysvětlil Něnička.

Podnětem k výrobě vzpomínkové lavičky byla tragická událost z 8. července 2014 a příběh válečného veterána Jiřího Regi Schamse. Tehdy byl velice těžce raněn při misi v Afghánistánu, poté zůstal několik měsíců v kómatu. Zemřel v lednu následujícího roku. Na lavičce je jeho citát: Kdybys byl třeba jediný, kdo může či umí udělat, co je třeba, musíš to udělat. „Dále je na ní vyobrazeno pět vlčích máků jako vzpomínka na padlé vojáky v Afghánistánu, kteří zahynuli po sebevražedném útoku,“ upozornila mluvčí generálního štábu Vlastimila Cyprisová.

Pozemky bývalého Okresního středisko přípravy zemědělských investic v Hroznové Lhotě přešly do vlastnictví Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.
Majetkové vztahy vyřešeny: zahrada školky už je na státní parcele