Stoleté výročí kopané v Čejči se mělo původně konat v loňském roce, ale kvůli covidu byla akce přesunuta na letošní rok. Organizátoři akci spojili s osmistým výročím obce a obohatili tak třídenní program, který návštěvníkům nabízí kulturní vystoupení, taneční zábavy či otevřené sklepy.

Dlouho očekávaný fotbalový duel měl výkop v pátek o půl šesté večer. Slavnostní nástup moderoval známý fotbalový expert a bavič Petr Švancara, jenž představil jednotlivé hráče Sigi teamu. „Byl skvělý, zapojil do dění i místní diváky. Pokud zrovna nehrál, ujal se mikrofonu a komentoval utkání,“ přiblížil Dohnálek.

Policie v akci. Ilustrační foto.
Cyklista nedal v Hodoníně přednost, po srážce ujel. Policisté shání svědky

Domácí fotbalisté v přátelském utkání na zkušené internacionály nestačili a prohráli vysokým rozdílem. „Ani nevím, kolik to skončilo. Myslím, že 6:1. V kabině jsme si řekli, že starší hráče Panenku s Dobiašem budeme šetřit, ale zbytek pořádně pohoníme. Nakonec se ukázalo, že kluci jsou fotbalově úplně někde jinde,“ usmál se čejčský kapitán.

Ani o pohledné okamžiky nebyla nouze. Na 3:0 zvyšoval střelou z půlky Rudolf Otepka, který napodobil slavný gól Patrika Schicka. Ve druhém poločase diváky napnul Antonín Panenka, jenž se postavil k exekuci pokutového kopu. „Penalta byla domluvená, aby na ní mohl jít Tonda Panenka. Všichni čekali, že předvede jeho pověstný dloubák, ale zamířil k tyči a všechny nachytal,“ popsal pokutový kop Dohnálek.

Ten si se svými spoluhráči užije přítomnost fotbalových ikon i po závěrečném hvizdu. „Po zápase proběhne focení, autogramiáda, raut a večer nás čekají otevřené sklepy. Kluci tady zůstávají, takže si to s nimi ještě užijeme,“ dodal čtyřiadvacetiletý odchovanec klubu.