Na její vybudování získal svazek obcí peníze z evropského fondu přeshraniční spolupráce, když o peníze požádal společně se slovenskou obcí Cerová, která leží za Senicí a postaví také rozhlednu. Vyhlídková věž Na Podluží je vysoká třicet metrů a na její vrchol vede sto padesát schodů.

„Stála necelých šest milionů korun, přičemž devadesát procent uhradila evropská unie a zbytek Region Podluží,“ uvedl manažer Regionu Podluží Josef Smetana. Do budoucna by v blízkosti rozhledny mělo vyrůst i zázemí pro turisty a cyklisty. „Jsme ve fázi příprav, je to ale otázka peněz. Určitě u rozhledny chceme vybudovat informační zázemí, občerstvení a sociální zařízení,“ doplnil Smetana. Páteční otevření rozhledny bylo příležitostí pro společný cyklovýlet obcemi Podluží, kterého se zúčastnilo asi šesát lidí.

Region Podluží společně s mikroregionem Hodonínsko zde zároveň pokřtily nového Turistického průvodce Podlužím a Hodonínskem. Tento soubor pěti turistických propagačních materiálů bude k dostání v obcích obou svazků a v informačních centrech.