Do konce června zajišťovala chod lékařské služby první pomoci Nemocnice Kyjov. Zřizovatelem byl Jihomoravský kraj. „Ten se rozhodl, že tuto činnost omezí. Řekl, že nám přispěje nějakou částku a novým zřizovatelem lékařské služby první pomoci se staneme my, jako město Veselí nad Moravou,“ uvedl veselský starosta Miloš Kozumplík.

„Příští rok by se však mohlo stát to, že nám už nikdo žádné peníze nedá, a my bychom museli pohotovost stejně zrušit,“ doplnil Kozumplík. Ten se podle svých slov několikrát sešel se zástupci obcí, kteří pod Veselí nad Moravou spadají s otázkou, jestli jsou obce ochotné na pohotovost přispět.

„Většina z nich mi řekla, že pohotovost není pro lidi přínosem. Ve Veselí není ani laboratoř, ani chirurgie či rentgen. Lidé tedy zrovna jezdí do Kyjova či Uherského Hradiště,“ vysvětlil Kozumplík. Jak doplnil, Jihomoravský kraj navrhoval, aby město hradilo polovinu nákladů. Ty přitom podle ředitele kyjovské nemocnice Josefa Pejchla dosahují částky jednoho a půl milionu korun ročně.

Právě kyjovská nemocnice dostávala až do konce června na provoz pohotovosti plnou částku.