Začátkem dubna nastoupila do vlaku a vyrazila směrem na Břeclav. Pak už ji nikdo neviděl. Pátrala po ní policie a na vlastní pěst ji hledal i manžel. Jenže marně.

„Ano, je to tak. Moji ženu našli mrtvou. Chci poděkovat vašim novinám, že jste nám pomohli prostřednictvím článků moji manželku hledat,“ řekl zdrcený Jiří Smělík, jenž je starostou Nedakonic.

Ten po své ženě začal intenzivně pátrat ihned po zmizení. Například na Hodonínsku vyvěsil desítky letáků s fotografií manželky. Minulé pondělí to ještě vypadalo nadějně. Údajně totiž někdo ženu zahlédl v Uherském Hradišti. O pár dnů později však všechny naděje pohasly.

Mrtvou sedmačtyřicetiletou ženu našel ve čtvrtek čtyřiadvacátého dubna odpoledne v lese neznámý svědek. Ležela v hustém porostu u pařezu v polosedu tváří dolů mezi odlehčovacím ramenem Dyje a rybářskou nádrží Včelínek. Podle stavu těla policisté usuzují, že zde musela být už několik dní.

Žádné známky násilí

„Předpokládáme, že totožnost mrtvé ženy známe. Pravděpodobně pocházela z Uherskohradišťska a měla určité vazby na Břeclavsko. Na místě nálezu ležela již delší dobu a vzhledem k tomu, že u sebe měla prstýnky, náušnice, peněženku s penězi a lékař nenalezl žádné známky násilí, tak nepředpokládáme cizí zavinění,“ uvedl náměstek břeclavského policejního ředitele Vladimír Kučera.

Podle jeho slov se nejspíš mrtvá žena procházela po lese, když vtom se jí udělalo nevolno, a následkem toho na místě zemřela.

Jak se policistům podařilo zjistit, mrtvá žena byla pohřešována od třetího dubna, kdy odjela z Nedakonic, kde bydlela, směrem na Břeclav. Proto vyrozuměli manžela pohřešované, který ji podle jejích šperků identifikoval.

Podle manžela mohl být příčinou jejího náhlého odchodu z domova i rapidní úbytek váhy. Žena totiž prodělala operaci páteře, po které se rozhodla zhubnout. Během šesti měsíců dostala dolů pětadvacet kilo.

„Je možné, že takový nápor její nervy nevydržely,“ domnívá se manžel.

Dagmar Fialová