Že obviněný není již ve vazbě, ale odpykává si trest za jiné provinění, nyní Deníku potvrdil policejní mluvčí Pavel Šváb. „Je ve výkonu trestu,“ přikývl mluvčí.

Kvůli čemu ho soud poslal za mříže, policie nekomentovala. Pravděpodobné však je, že ho čeká další usazení se na lavici obžalovaných. Nadále totiž pokračuje vyšetřování případu z Lužic.

Policisté v Hodoníně dopadli převaděče, který vezl sedmadvacet migrantů.
VIDEO: Převaděč ujížděl policii ulicemi Hodonína, vezl skoro třicet migrantů

„Čekáme na výsledky znaleckého posudku. Obecně platí, že jejich vyhotovení trvá delší dobu,“ reagoval mluvčí na dotaz, zda lze očekávat uzavření v řádu týdnů či měsíců. Jakmile budou policisté hotoví, předají spis státnímu zástupci, jenž rozhodne o podání žaloby.

Muž se společně s mladší ženou vloupal do rodinného domu v Lužicích počátkem května. Překonali zamčené dveře a uvnitř hledali cennosti. Narazili přitom na penzistu, majitele. Podle policistů ho muž napadl a způsobil mu závažná poranění.

Zdroj: Deník/Přemysl Spěvák

„Na místo nás přivolal soused oběti. Povedenou dvojici se povedlo zadržet po několika hodinách. Kriminalisté navíc zjistili, že muž byl v domě krást už před nějakou dobou,“ sdělil tehdy mluvčí Šváb s tím, že oba zadržení byli pod vlivem alkoholu a drog.

Policisté je obvinili z porušování domovní svobody, muže navíc ještě z loupeže a pokusu o vraždu. Hrozí mu i dvacet let strávených za mřížemi.