„Letošními novinkami v nabitém programu bude například výuka salzy, aerobic maraton v Sokolovně na Velkomoravské, aqua aerobic, přednáška o vodní dýmce, měření tělesné kompozice přístrojem body stat, nová korejská harmonizační metoda Su Jok i hra na tibetské mísy,“ vyjmenovává nové atrakce referentka projektu Zdravé město Ivana Hájková.

Oddílovou lezeckou stěnu na Základní škole ve Vančurově ulici zpřístupní v neděli 11. října mezi desátou a sedmnáctou hodinou místní Horolezecký oddíl.

„Svou kondici a lezecké umění si tu pod dozorem a zajištěním zkušených instruktorů mohou zkusit všichni bez rozdílu klidně až do sta let,“ zve Vít Kozlík.

Drakiáda na lukách Jihovýchod pro širokou veřejnost od 14.30 a také výuka latinskoamerické salzy v sále při Středisku volného času, kterou povede učitel tance René Šafránek, jsou na programu nedělního odpoledne. A to nejen 11. října, ale také o týden později.

V pondělí 12. října se uskuteční přednáška na téma Je vodní dýmka bezpečnější k našemu zdraví než cigarety nebo naopak škodlivá? Téma, které podle jedné z organizátorek zaujme především mladší generaci, bude v Městské knihovně od 17.30 okořeněné bubnováním na bonga.

Projekt nezapomíná ani na sportovce. Z řady možností je na výběr například čtvrteční Turnaj ve stolním tenise pro veřejnost, pořádaný pro mládež do 15 let na ZŠ Očovská, a to od 14 hodin. Aqua aerobic pro zformování postavy a zlepšení vytrvalosti a svalové síly přijde na řadu ve stejný den od 17.15 do 18.15 na krytém bazéně pod vedením učitele plavání.

„Smíšená družstva dospělých, ve kterých musí být na hřišti vždy alespoň dvě ženy, se mohou stále ještě hlásit do volejbalového turnaje o Putovní pohár Zdravé město,“ řekl jeho organizátor ve Sportovní hale na Lipové aleji Kamil Vinklárek. Hraje se od 8 do 18 hodin.

Dvoudenní pobyt v přírodě pod názvem Hozená rukavička, pořádaný občanským sdružením Zálesáci, se zase chystá na 16. a 17. října. Pochod tří až pětičlenných hlídek asi 50 kilometrů okolím Hodonína s plněním úkolů včetně rozdělávání ohně či střelby ze vzduchovky začne srazem účastníků na Národní třídě ve 20.00.

A v rámci Dnů zdraví nebude chybět ani tradiční soutěž O nejlepší hodonínský salát a pomazánku. Důležitá je totiž podle její organizátorky pestrost, čerstvost a hlavně kvalita jídla.

„Kdo se chce zapojit, může přinést půl kila až kilogram svého zdravého výtvoru společně s receptem ve středu 14. října od dvanácti hodin do budovy Městského úřadu na Horních Valech,“ upřesnila Bohumila Macková.

Ta zároveň připomněla, že bůčkové a majonézové mámení si mají nechat všichni účastníci pro tentokrát raději doma. Na vítěze totiž čekají hezké ceny.