„Tady Kopčany. Lupiči přelézají plot z firmy, kde se chladí různé zboží. Jeden z nich má krátkou kulovou zbraň. Nasedají do auta a jedou směrem na Holíč,” slyší ve vysílačce jeden ze slovenských policistů. Ti se baví o tom, že zřejmě mohlo jít o krádež nějaké hotovosti.

Po tomto hlášení se již lupičům těžko dýchá. Po honičce v Holíči se maskovaní muži řítí ve škodovce na Moravu. To už o jejich výjezdu ví i policisté z České republiky.

Na začátku Hodonína tak zakuklencům zatarasí jejich únikový plán. Ve snaze vyhnout se policii narazí do dvou aut, jejichž řidičům nenadělali jen strastiplné vrásky, ale i těžká zranění. Na místo tak dorazí i hasiči a zdravotníci, kteří se postarají o zraněné.

Dějová linka cvičného zásahu je však již někde jinde. Lupiči, které skvěle zahráli hasiči, si totiž vyzkouší svoji fyzickou kondici. Čeká je totiž zlodějský duatlon. Nejdřív rychlý útěk a potom plavání ve studených vodách řeky Moravy.

Zločinci tentokrát nevyhráli ani v neoprénových oblecích. Na motorovém člunu je totiž posbírali slovenští hasiči a policisté, kteří je vysadili u hodonínského Veslařské klubu přímo do rukou českých kolegů.