Dopravní akce s názvem Léto za volantem 2007 zaměřená na provádění kontroly řidičů a jejich motorových vozidel s přihlédnutím na jejich technický stav vybavenost překvapila ty, kteří v sobotu přes tuto obec projížděli. Pokuty ale nikdo nedostal.

„Kontrolujeme nejen doklady řidičů, ale také technický stav vozu. V případě, že řidič projde kontrolou bez jakýchkoliv závad dostane od nás malý dárek. Tím mu poděkujeme, že přispívá k bezpečnosti na silnici,“ vysvětlil vedoucí dopravního inspektorátu Jindřich Valoušek.

Dárek od sponzora obsahoval propagační materiály, kde si řidiči přečtou, jak se zachovat při dopravní nehodě nebo se poučit v tabulce s vyhodnocením přestupků bodového systému plus nealkoholické pivo.

Akce provádí policisté v Jihomoravském kraji a platí při ní vzor jablko či citron, kterou policie nedávno vyzkoušela v Brně.

„Za půl hodiny jsme zkontrolovali asi čtyřicet řidičů a nebyl ani jeden přestupek. Řidiči mají všechno v pořádku a i dechové zkoušky byly zatím negativní,“ řekl Valoušek. Podle něj už stejné akce letos nebudou pokračovat, ale dopravně bezpečnostní kontroly řidiče neminou po celý rok.

„Tady vesměs zastavujeme rodiny, co jedou na dovolenou, ty jsou vybavené dobře a vozidla mají v pořádku. V Blatnici jsme proto, že díky Horňáckým slavnostem je silnější provoz,“ dodal.