Hlavním cílem projektu je snížení počtu dopravních nehod, při kterých jsou zraněny děti, ať už jako chodci nebo jako cyklisté v silničním provozu.

„Etapový projekt zaměřený na děti díky Policii ČR Hodonín, Domu dětí a mládeže Kyjov a Městské policii Kyjov trvá více než dvanáct let. Má za úkol přednáškovou formou děti kvalitně naučit pravidlům silničního provozu,“ uvedla mluvčí hodonínské policie Radka Polášková.

Výuka se okrajově věnujeme žákům 2. tříd jako chodcům v silničním provozu. Větší mírou se zaměřujeme ale na žáky 4. tříd základních škol. Podle zákona je totiž věk deset let ten, kdy děti mohou jezdit po silnicích na jízdním kole samy.

Základní školy nemají bohužel ve 4.třídách v osnovách výuku dopravní výchovy. „Málokterý z rodičů pak naučí své dítě, jak má bezpečně jezdit a jak se orientovat na křižovatkách nebo rozpoznávat význam dopravních značek,“ připomíná Polášková.

Akce se zúčastní základní školy v Kyjově, Nechvalíně, Bukovanech, Sobůlkách, Žarošicích, Moravanech, Kostelci, Miloticích, Vlkoši a Svatobořicích-Mistříně.

Počet přednášek pro žáky 4. tříd za školní rok je sedm, časový cyklus je rozvržen od měsíce listopadu do května.

Děti dostanou za splněné úkoly kartičky či drobné dárky. „Kdo dosáhne na konci cyklu osmi kartiček dostává navíc, kromě průkazu cyklisty, věcné ceny,“ slibuje dětem policejní mluvčí. Průkaz cyklisty je registrován Ministerstvem dopravy.