Na parkovišti před nákupním centrem Cukrovar, kde měla stanoviště hodonínská i brněnská městská policie či Speciální pořádková jednotka z Brna, většinu přítomných zaujal simulátor havárie. „Na něm si i děti můžou vyzkoušet jaké to je, když má člověk dopravní nehodu. K vidění tu je i koordinační vozidlo republikových policitsů, z kterého řídí různé akce. Používá se například i při fotbalových utkáních," řekl Stanislav Urbánek z Městské policie Hodonín.

Sednout si do auta, s ním narazit a několikrát se přetočit přes střechu se zalíbilo zejména malým návštěvníkům. „Přiznám se, že jsem se trochu bál. Ale špatně mi nebylo. Nejhorší bylo, když se se mnou auto začalo přetáčet. Určitě je správné, že se tady na to lidé můžou podívat. A třeba si pak dají větší pozor při řízení," okomentoval svůj neobvyklý zážitek desetiletý Jiří Müner.

Velký ohlas měla také ukázka sebeobrany a zadržení pachatele Speciální pořádkové jednotky. Jejich um především malí návštěvníci odměnili potleskem.

Mimo to si děti vyzkoušely jízdu na dopravním hřišti na kole či koloběžce, podívaly se na policejní výzbroj či usedly do policejního auta. Celý program tak doprovázel zvuk policejních sirén. S autobusem dorazili na parkoviště před supermarketem i brněnští strážníci.

Poprvé přišel se svou třídou na Den s policií například Miloslav Šilc. „Pro děti je to určitě dobrá akce. Podívají se, jak policie pracuje, a jsem pro, aby se takové akce uskutečňovaly. Nejvíc je zaujal asi simulátor havárie, někteří žáci si ho i vyzkoušeli," řekl třídní učitel čtvrťáků ze školy U červených domků.

Program měla připravená i republiková policie. V místě, kde hodonínští policisté sídlí, viděli lidé vybavení pořádkové, cizinecké i dopravní policie. Nechyběl ani policejní Passat či motorka. „Z jízdního oddílu přijeli policisté z Brna s koňmi, kteří ukázali výcvik koní. V úvodu akce měli ukázku psovodi se psy. V budově je otevřená i výslechová místnost, která se používá při výslechu dětských obětí. To možná viděli někteří poprvé v životě. A pro mnohé je hodně zajímavá i policejní cela," sdělil mluvčí hodonínských policistů Petr Zámečník.