Polikliniku totiž od jedenácti společníků povětšinou lékařů převzala společnost Spadia Lab, která už nějaký čas lidem poskytuje své služby ve zdejší laboratoř, například ty spojené s odběrem krve. Mluvčí společnosti Spadia Lab Simona Součková uvedla, že základním a nejvyšším posláním hodonínské polikliniky zůstane léčit a ošetřovat nemocné v souladu se současnými dostupnými poznatky lékařské vědy. „Záměrem je, aby pacienti měli na dosah vše pod jednou střechou, to jsou ordinace, laboratoř a lékárnu s bonusem navíc. Pacientům zdejšího regionu se otevírá snadnější přístup k široké škále nejen rutinních, vysoce specializovaných i unikátních vyšetření včetně komplexního poradenství týkající se dědičných chorob,“ přiblížil v tiskové zprávě Martin Vojtíšek, výkonný ředitel společnosti Spadia Lab, jejíž sídlo je v Ostravě.

Jak připomněl její zakladatel a ředitel Martin Radina, jejich síť laboratoří a odběrových míst funguje v Praze, ve Středočeském, Libereckém, Zlínském, Olomouckém, Moravskoslezském a Jihomoravském kraji. „V Jihomoravském kraji to jsou konkrétně města Brno, Židlochovice, Břeclav, Hodonín a Kyjov,“ uvedl Radina.

O koťátka je postaráno.
Do pole v Hovoranech někdo vyhodil sedm koťat. Nový domov našla v útulku

Jak připomněla hodonínská historička Hana Sýkorová, poliklinika měla původně jiný název, a to Okresní nemocenská pojišťovna. „Byla vybudována v polovině dvacátých let dvacátého

století dle návrhu architekta Antonína Blažka,“ sdělila historička. Mezi vrcholná díla tohoto architekta a nejvýznamnější architektonické památky v Hodoníně patří hned sousední Dům umělců, tedy současná Galerie výtvarného umění.