„Přišel jsem na ředitelství, abych podal zprávu o dotacích, které je možné na organizaci čerpat. Ředitel si mě vyslechl a řekl, ať počkám na chodbě. Po patnácti minutách zavolal další dva zaměstnance a před nimi mě odvolal z funkce," přiblížil jednání nyní už bývalý vedoucí střediska U Červených domků a předseda odborů v Teze padesátiletý Květoslav Přibil.

Dále se dozvěděl, že pro něj už další práce v areálu není. „Proč mě odvolal, mi ředitel neřekl," upozornil Přibil. Náhlému kroku se podivil, nebyl k němu podle něj důvod. Navíc upozornil na to, že se mu podařilo dosáhnout úspor například při nákupu hnojiva či nového trávníku na fotbalovém hřišti, za jeho správcování se pořídil nový traktor, modernizovalo hokejbalové hřiště, uspořádal v areálu slet čarodějnic, zápis do české knihy rekordů za nejdelší jitrnici nebo sraz veteránů.

Ředitel Tezy Otakar Čajka Hodonínskému deníku Rovnost odvolání Přibila osvětlil, a to bez politických vlivů. „Je to kvůli tomu, abychom zlepšili efektivnost práce v naší organizaci. Změna se nedotkla jen vedoucího střediska U Červených domků, udělal jsem více změn. Na krytém bazénu končí pokladní a zimní stadion k poslednímu prosinci opustí vrátní," sdělil Čajka.

Nyní je vedením střediska v Bažantnici pověřený on spolu se správcem sportovní haly. Šéf TezY také přiblížil, proč k tomuto kroku přistoupil právě začátkem prosince. „Nyní je období, kdy na fotbalovém stadionu není téměř žádný provoz, skončily soutěže v kopané, atleti jsou na soustředění a hokejbalisté mají do března přestávku," uvedl Čajka.

VÍCE SI PŘEČTETE V ÚTERNÍM VYDÁNÍ HODONÍNSKÉHO DENÍKU ROVNOST