Zatím napočítali, že se na vstupném vybralo kolem sto devadesáti tisíc, což zajistí na dobročinné účely částku minimálně sto tisíc. Výsledek ale není konečný.

Nově mohli lidé v areálu vhazovat vršky od pet lahví na tři stanovená místa. „Mělo se jich vybrat šedesát kilogramů," upozornila organizátorka Sylvie Muchová.

Po akci vybírají projekty, na které peníze půjdou. To trvá většinou celý zbytek roku, ten letošní by chtěli mimo jiné příspět Onkoláčkům, v nichž se sdružují rodiče dětí s rakovinou, nebo malému Kubovi z Brna na léčebný pobyt v Klimkovicích.

DJové také tradičně pomáhají útulku pro psy a kočky ve Bzenci. „Přispívají už minimálně tři roky. Většinou nakoupí granule, hračky nebo pro kočky podestýlky. Je to velmi významná pomoc," řekla předsedkyně bzenecké Ligy na ochranu zvířat, Radka Hájková.

Roční rozpočet útulku, který funguje na bázi dobrovolnictví, je sto padesát tisíc ročně. Z toho dvě třetiny tvoří příspěvky od organizací nebo vstřícných jednotlivců. „Kdybychom to přepočítali, tak nám příspěvek DJs 4 charity pokryje jeden měsíc nákladů u koček a na dva měsíce u psů," dodala Hájková. (hav)