Asistenti ve městě zůstanou minimálně jeden rok. Na tuto dobu mají smlouvu. Pokud se podle hodnocení osvědčí, budou pokračovat dál. „Další prodloužení smlouvy budeme konzultovat s úřadem práce," uvedl Plachý. Právě úřad práce projekt zajišťuje a dvojici, která vzešla z databáze nezaměstnaných, platí. „Město proto nestojí ani korunu," upozornila mluvčí kyjovské radnice Barbora Vajčnerová.

V červenci minulého roku nastoupili dva pomocníci strážníků také v Hodoníně s tím, že hlavní oblastí jejich působnosti se staly obě nádraží, ulice Pravoslava Veselého a Janáčkova, hřiště, obchodní zóna a okolí škol. „Reagují pružně a velmi se osvědčili. Díky znalosti místního prostředí a lidí se například podařilo vyřešit krádež. Asistenta zastavila paní, že den před tím jí někdo ukradl kolo. Udala popis dotyčného a do hodiny kolo měla zpátky," sdělil ředitel Městské policie Hodonín Jindřich Vašíček.

V současné době ale po Hodoníně obchází pouze jeden asistent. „Kvůli personálním problémům a termínům pro žádost o dotaci druhého zatím nemáme. Počítáme ovšem s tím, že pro následující období znovu požádáme o peníze na oba dva," dodal Vašíček.