1. XIX. REPREZENTAČNÍ PLES MĚSTA HODONÍN

Kde: Hodonín, KD Horní valy

Kdy: sobota, 20.00

Devatenáctý reprezentační ples města Hodonína bude 
v japonském stylu, což poznají jeho návštěvníci hned při vstupu. Tam totiž dostanou švestkové víno a dřevěné hůlky. Hlavní hvězdou plesu je sedminásobná olympijská vítězka a bývalá poradkyně prezidenta Václava Havla Věra Čáslavská. „Ples je v japonském duchu, a protože je Věra Čáslavská v Japonsku velmi uznávaná a ctěná, pozvali jsme ji společně s Imrichem Bugárem a oni naše pozvání přijali," řekl ředitel Domu kultury v Hodoníně Marcel Řimák s tím, že bývalá sportovní gymnastka také darovala do tomboly knihu Olympijské hry Londýn s podpisy českých olympioniků, kterou na sobotním plese osobně předá výherci. O hudbu se postarají Cimbálová muzika Grajcar, Combo orchestr Gustava Broma, skupina Las Vegas a DJ Luděk Ptáček.

2. PYŽAMOVÝ PLES

Kde: Josefov, KD

Kdy: sobota, 20.00

Po úspěšném silvestrovském ohňostroji, na který si našlo cestu až sedm stovek lidí, začíná v Josefově kulturní rok 2013 tradičním Pyžamovým disko plesem. „Chodí na něj hodně lidí, kterým zřejmě vyhovuje i to, že se na něm cítí lépe a pohodlněji než jinde ve společenských šatech," říká josefovský starosta Vojtěch Pospíšil. Ples pořádají tamní dobrovolní hasiči, k tanci a poslechu zahraje DJ Michal Čech.

3. PLES VE STYLU 20. a 30. LET

Kde: Strážovice, tělocvična ZŠ

Kdy: sobota 20.00

S novinkou přichází do roku 2013 strážovická kulturní komise, a to s Plesem ve stylu 20. a 30. let. „Loni jsme začínali Kloboukovým plesem, který měl velký ohlas. Pro letošní rok jsme chtěli připravit něco atraktivnějšího, tak jsme se spontánně rozhodli pro Ples ve stylu dvacátých a třicátých let s tím, že o předtančení se postará v dobových kostýmech stylovým tancem naše mládež," sdělil předseda komise Antonín Jirousek. K poslechu a především tanci zahraje Radek Polách z Bučovic a Louis Amstrong revival.

4. CARMEN

Kde: Hodonín, Kino Svět

Kdy: pátek 20.00 (3D), sobota 20.00 (2D), neděle 20.00 (3D)

Moderní adaptaci klasickéhé Bizetovy opery v režii F. A. Brabce s Lucií Bílou v hlavní roli nabízí hodonínské kino Svět. „Carmen dáváme jak ve 3D, tak ve 2D, což není zrovna obvyklé. Režizér Brabec točil také Máchův Máj, takže ti, kdo jeho Carmen neviděli, jsou určitě zvědaví," řekl ředitel hodonínského Domu kultury Marcel Řimák.

5. VĚRA ČÁSLAVSKÁ – AUTOGRAMIÁDA

Kde: Hodonín, lázně

Kdy: sobota 14.00

Před plesem má olympijská vítězka Věra Čáslavská namířeno do hodonínských lázní, kde bude mít v sobotu ve 14.00 autogramiádu. Knihu o svém životě bude podepisovat v kongresovém sále. Původně měla být i na besedě s autorem knihy Pavlem Kosatíkem v městské knihovně. „Z důvodu členství ve volebním týmu jednoho z kandidátů na prezidenta se Věra Čáslavská se besedy v knihovně nezúčastní," informovala Veronika Bábíková z Městské knihovny Hodonín.