Žádají o zaregistrování do pořadníku z obavy, že porodnice nemá dostatečnou kapacitu. Primář porodnice je ale uklidňuje. Podle něj jde o planý poplach.

„Žádná omezení nehrozí. Rodičky k nám mohou přijít kdykoliv to potřebují, bez nutnosti jakékoliv rezervace či registrace,“ uvedl primář gynekoligycko – porodnického oddělení kyjovské nemocnice Jan Felsinger. Podle jeho slov je kapacita porodnice dostatečná. Ženy se nemusí obávat, že je v porodnici nedostatek míst. Naopak po celkové rekonstrukci oddělení se počet lůžek zvýšil.

„Existovaly období, kdy jsme měli naplněnou kapacitu, ale nikdy jsme žádnou rodičku neodmítli,“ dodal Felsinger. Podle primáře navíc na podzim porodů ubývá, protože spousta párů si těhotenství v dnešní době plánuje tak, aby ženy rodily v jarních a letních měsících. Potvrzuje to i Zuzana Šrahůlková z Mateřského centra Kamarád v Kyjově.

„Některé ženy si těhotenství plánují, protože nechtějí chodit v létě s břichem,“ vysvětlila Šrahůlková. Podle ní se žádná z žen v mateřském centru nesetkala s kapacitními omezeními v kyjovské porodnici. Počet porodů ke konci října vzrostl o stovku oproti loňsku, na devět set třicet šest, kapacitní problémy to ale údajně nezpůsobí.