„Víme, že letos se nehraje o žádné peníze, ale i tak chceme být znovu nahoře. Nemá cenu ligu jen tak odehrát s tím, že vlastně o nic nejde," říká devětadvacetiletý fotbalista Kyjova.

Zweigeltrebe, tým složený především z hráčů Moravan, Vlkoše a Ratíškovic, se dvakrát v řadě dostal až do finále. V roce 2011 přehráli Holeček a spol. v rozhodujícím zápase Kapacity, vloni zase nestačili na Kuky vopálený.

„Do halové ligy jdeme téměř se stejným kádrem. V sestavě máme pouze pár kosmetických změn. Ze zdravotních důvodů vynechá letošní ročník Pavel Bílíček. Toho nahradí Robin Habáň, který nám zase chyběl loni. Na soupisce bude i Petr Hrbáček, který ale zatím neví, zda bude mít v zimě čas," informuje o změnách Holeček.

Ten už se na Kyjovskou ligu těší. „Sice není nad to hrát na přírodní trávě, ale v tomto počasí už se raději přesunu pod střechu," usmívá se Holeček.

Nechybělo mnoho a populární zimní soutěž se letos vůbec neuskutečnila. Tradiční organizátor Ludvík Pintera totiž ztratil o pořádání Kyjovské ligy zájem. Dlouho to vypadalo, že Sklářská hala zůstane v zimních měsících opuštěná, ale nakonec zástupci Kapacit Miroslav Čada s Adamem Patákem dali týmy dohromady a v sobotu 24. listopadu se začne hrát.

Letošního ročníku se však zúčastní pouze šest týmů. Admira s Parmou nedaly družstva dohromady. „Raději bychom hráli více zápasů, ale na druhé straně se soutěž alespoň zkvalitní. Admira s Parmou totiž loni byli na chvostu," říká Holeček, který mezi šesticí letošních účastníku marně hledá favorita. „ Co jsem slyšel, tak se většina týmů posílila. Silní budou Kluci vopálení a Kapacity. Podřadnou roli ale nechceme hrát ani my," pronesl Holeček.

Třináctý ročník Kyjov Indoor Football League začne 24. listopadu. Celá soutěž pak vyvrcholí 5. ledna, kdy je na programu zápas o třetí místo a finále. „Možná je i dobře, že halová liga nebude letos kolidovat se zimní fotbalovou přípravou. Trenéři a funkcionáři jistě budou rádi," pravil Holeček.

Další změna se týká dvojice rozhodčích. Počet sudích sice zůstává, ale na regulérní průběh utkání si budou dohlížet hráči sami. „Vždy budou delegovaní dva kluci z různých týmů," uvedl Holeček.

Organizátoři díky tomu ušetří několik tisíc korun. „Je to samozřejmě z úsporných důvodů, ale chceme rovněž předejít různým incidentům. Věřím, že když si to budeme pískat sami, nebude se hrát tak tvrdě, nebudeme se vulgárně urážet. To, co udělal Zýbal, vrhlo na celou soutěž negativní stín. A toho se chceme zbavit," dodal Holeček.