Žádají o to, aby se mohli zaregistrovat do pořadníkuz obavy, že porodnice nemá dostatečnou kapacitu. Primář porodnice je aleuklidňuje. Podle něj jde o planý poplach.

"Žádná omezení neprovádíme. Rodičky k nám mohou přijít kdykoliv to potřebují beznutnosti jakékoliv rezervace či registrace," uvedl primář gynekologicko -porodnického oddělení kyjovské nemocnice Jan Felsinger.

Podle jeho slov jekapacita porodnice dostatečná. Ženy se nemusí obávat, že je v porodnicinedostatek míst. Naopak po celkové rekonstrukci oddělení se počet lůžek zvýšil.

"Existovaly období, kdy jsme měli naplněnou kapacitu, ale nikdy jsme žádnou # rodičku neodmítli," dodal Jan Felsinger.

Podle primáře navíc na podzim porodů ubývá, protože spousta párů si těhotenství # v dnešní době plánuje tak, aby ženy rodily v jarních a letních měsících.

Potvrzuje to i Zuzana Šrahůlková z Mateřského centra Kamarád v Kyjově.

"Některé ženy si těhotenství plánují, protože nechtějí třeba chodit v létě sbřichem," vysvětlila Zuzana Šrahůlková. Podle ní se žádná z žen v mateřském centru nesetkala s kapacitními omezeními v kyjovské porodnici.

Počet porodů podle čísel ke konci října vzrostl o stovku oproti loňsku, nadevět set šestatřicet, kapacitní problémy to ale nezpůsobí.