Jak dále přiblížila, tento dárek už některé maminky také obdržely. „Velmi mě to překvapilo, vůbec jsem nečekala takovou nadílku. Hlavně dnes, kdy všechno zdražuje. Jsme moc rádi za takový skvělý dárek. Porodnici Kyjov jsem si vybrala, protože jsem slyšela samou chválu a líbí se mi, že je taková rodinná,“ vyjádřila se maminka Andrea, která v Kyjově přivedla na svět prvorozeného syna.

Mluvčí zároveň připomněla, že rodičky v kyjovské porodnici dostávají kromě dětských plen také balíček novorozenecké kosmetiky a produktů, které mohou testovat v pohodlí domova. „Dárky věnovaly firmy a organizace, s nimiž porodnice spolupracuje, jako například Nadace Nedoklubko,“ sdělila Hollerová.

Novinkou je také spolupráce s porodními asistentkami v péči o novorozence po návratu z porodnice. Jak navíc představil primář kyjovského gynekologicko-porodnického oddělení Pavel Kostka ohledně nově zaváděných předporodních kurzů, tak od března s nimi počítá i ve Veselí nad Moravou.

V plánu je také navýšení počtu nadstandardních pokojů na oddělení s tím, že v zařizování je rodinný pokoj. „Vytváříme pohodové rodinné a zároveň bezpečné prostředí pro budoucí maminky a jejich novorozená miminka, a to s maximálním důrazem na jejich individualitu. V současné době usilujeme o rozšíření předporodní a poporodní péče,“ uvedla lékařka gynekologicko-porodnického oddělení Veronika Svätá.

Zdejší porodníci tady přivedli v loňském roce na svět sedm set dětí, a to při 698 porodech. Ve dvou případech se totiž narodila dvojčata. Celkem ale i kvůli obecně nižší porodnosti klesl počet zde narozených dětí. Tento trend je znatelný v posledních pěti letech. Vedení nemocnice se jej snaží zvrátit zaváděním řady novinek, ale především s velkým očekáváním vyhlíží rekonstrukci svého gynekologického-porodnického pavilonu.