BENEFIČNÍ KONCERT PRO PODPORU ČESKÉ NEMOCNICE V UGANDĚ

Kde: Násedlovice

Kdy: sobota, od 14.00

První ročník benefičního koncertu se koná v sobotu v Násedlovicích. „Místní manželský pár přišel s nápadem uspořádat koncert, který pomůže. Oslovili jsme soubor Nenkovjánek nebo děti ze žarošické základní školy, aby při něm vystoupily. Pohádku Princezna ze mlejna sehraje chasa ze Ždánic," informovala o akci starostka Násedlovic Vlasta Mokrá.

Kromě hudebního programu budou na místě k prodeji ručně vyráběné keramické svícny, čerstvé perníčky a med. Výtěžek z jejich prodeje poputuje do Ugandy, kde je dostane česká nemocnice. „Moji dceru ještě napadlo, že bychom uspořádali i menší bazar hezkého oblečení," upozornila Mokrá.

Ke spolupráci se následně přidalo i několik podniků. „Podílí se majitelé lékárny nebo pekárny, kde nám připraví koláče. Ty si mohou návštěvníci benefice dát ke kávě nebo čaji," prozradila starostka.

Benefiční koncert začíná ve dvě hodiny odpoledne. „Důležité pro nás je, aby se lidé cítili příjemně a pohodově. Chceme, aby v klidu poseděli, pobavili se a případně něco nakoupili," uzavřela starostka.

VÁNOČNÍ KOLEDOVÁNÍ

Kde: Kulturní zařízení Malá Vrbka

Kdy: neděle, od 14.30

Zazpívat si, potěšit se a hlavně se příjemně naladit. To slibuje nedělní akce Vánoční koledování v Malé Vrbce. Koledy a vánoční písně zahraje Cimbálová muzika Jožky Staši, vystoupí děti z Mateřské školy Hrubá Vrbka, Dětský soubor Krahulíček a ženský pěvecký sbor z Hrubé Vrbky. „Toto kulturní pásmo pořádáme každý rok. Je určené především dětem, které z něj mají velkou radost," uvedl starosta Malé Vrbky Josef Kadlčík.

Představení potrvá něco málo přes hodinu, pak si návštěvníci chvilku posedí a popovídají si, poté už si děti rozdají připravené dárky. „Vždycky pro ně máme nachystané nějaké maličkosti. V balíčku najdou ovoce a také laskominy," přiblížil závěr pravidelného koledování Kadlčík.

PŘEDVÁNOČNÍ SWINGOVÝ (SNAD) TANEČNÍ VEČÍREK

Kde: Kyjov, Radniční vinárna

Kdy: sobota, od 20.30

Úplně z jiného hudebního soudku bude sobotní akce v kyjovské radniční vinárně. Za tónů swingové muziky mohou pánové protáhnout spolu se svými dámami nohy na parketu. Swingový večírek je součástí pravidelného měsíčního Jazzu v kostce, který pořádá kyjovský JazzKlub. „Jedná se o naši poslední akci letošního roku. Snažili jsme se ji pojmout trochu netradičně," uvedl jeden z organizátorů Předvánočního swingového (snad) tanečního večírku Vítězslav Začal.

V programu se představí Janek Čarek a jeho nový projekt Heart of Dixie – Brno Hot Jazz Band. „Honza je mezi lidmi z Kyjova velmi populární. Tak doufám, že přiláká hodně návštěvníků," poznamenal Začal.

Podle něj je program tematicky laděný tak, aby umožnil volnější zábavu. „Atmosféra bude opravdu uvolněná. Nesnažíme se o závažné hudební sdělení. Jde o to, získat trochu vánoční nálady a také si zatančit," dodal Začal.

ADVENTNÍ ODPOLEDNE V CENTRU NAŠEHO MĚSTA

Kde: Veselí nad Moravou, prostranství před ZUŠ

Kdy: sobota, od 15.00 do 20.00

Chuť vánočních klobásek, zabíjačky, svařeného vína nebo třeba medoviny. To vše mohou příchozí okusit na sobotním adventním odpoledni ve Veselí nad Moravou, které pořádá Veselské kulturní centrum. „Série adventních odpolední jsou ve městě od začátku adventu až po poslední víkend před Štědrým dnem," uvedl produkční z Veselského kulturního centra Ivo Juřena.

Na malé návštěvníky čeká například hromada sněhu, který je přivezený z Uherského Ostrohu. „Děti se mohou vyřádit také ve tvůrčích dílnách. Velmi zajímavý je i fotokoutek, kde si zájemci mohou nechat vyrobit vlastní pohlednici s nápisem Vánoční Veselí," uzavřel Juřena.