„Trabantík skončil svoji službu u nás svatební cestou. Tu sice vydržel, ale bylo to poslední, co pro nás udělal,“ svěřuje se Eva Ivorstone. Auto přesto neskončilo ve šrotu.

Jelikož se s ním pojí nezapomenutelné zážitky, stojí stále u domu. Roste kolem něj hospodářství, ve kterém hraje prim alternativní způsob života.
Přestože je Gordon Ivor stone podnikatel a vede ve svém rodném Irsku firmu, chtěl by jednou mít soběstačné hospodářství.

„Chce žít s tím, že když něco jí, může o tom říct, že si to sám vypěstoval. Chce mít jistotu, že to bude takzvaně bez éček a zdravé,“ říká o Irovi manželka.
Pár se do Nenkovic přistěhoval úplnou náhodou. Žil v Čechách a hledal místo k životu. Jelikož se manželé dozvěděli, že na Moravě jsou levnější domy a také úrodná půda, začali obvolávat nabídky.

„Rozhodoval samotný dům. Bylo nám v podstatě jedno, kde bude. Taky jsme vždy šli ke starostovi, protože dobrý starosta je důležitý pro solidní život,“ dodává paní domu. Jelikož nenkovická nabídka byla vhodná a starosta prý příjemný, žijí nyní Ivorstonovi na Slovácku.