Od devátého srpna začne totiž ve Vřesovicích tábor pro postižené, jehož hostem bude právě známý zpěvák, který organizuje břeclavské občanské sdružení Kopretina. „Tábor pořádáme už asi popáté. Dříve jsme jezdili na tábory se svazem mentálně postižených na Mlýnky. Po čase jsme však spolupráci přerušili a vzniklo naše občanské sdružení Kopretina, které takové tábory pořádá," přiblížila vznik táborů pro handicapované členka sdružení Šárka Nádvorníková.

Tábor ve Vřesovicích potrvá deset dní. Je netradiční zejména v tom, že se na něm setkají zdravé děti s postiženými. „Jde o to, aby se zdravé děti začlenily do společnosti postižených lidí. Rodiče dětí to vítají, protože mladí se naučí žít ve společnosti s postiženými," řekla Šárka Nádvorníková. Zároveň upozornila, že byť mluví o postižených dětech, ne vždy jde skutečně o děti. „Měli jsme na táboře například i sedmdesátiletou paní. Většinou jde o dospělé, ale my o nich stále mluvíme jako o dětech," upřesnila Šárka Nádvorníková. Do Vřesovic na tábor míří děti například ze Zeleného domu pohody v Hodoníně, z kyjovského ústavu, z Kunovic či z Velehradu. A na tábor se dostanou i děti, které vyrůstají v rodině.

Každý rok se téma táboru mění. Letos jím bude safari. „Vyrazíme na safari, budeme plnit různé úkoly a pojedeme například i na výlet do Lešné ve Zlíně. Účastníci tábora jsou i dost zruční, takže vytváříme různé výrobky. Děti si užijí i stezku odvahy," popsala Šárka Nádvorníková.

Součástí tábora je také ukázka psů. „Na tábory jezdíme se psy už od začátku. Dříve jsem jezdila a dělala canisterapii, což je terapie se psem. Teď už pejska na terapii nemáme, tak na tábor jezdíme a dětem předvádíme, jak pes poslouchá a jak cvičí," řekla Gabriela Schneider, která se táborů pravidelně účastní se svými psy.