„Na zasedání městské rady jsme odsouhlasili uspořádání sbírky. Tu musí ještě schválit Jihomoravský kraj, kam jsme žádost už odeslali,“ informoval vracovský starosta Ladislav Šmýd.

Brzy by se tak měly ve městě objevit zapečetěné kasičky podobné těm, na které jsou lidé zvyklí z Tříkrálové sbírky.

„Uvědomujeme si, do jaké tíživé situace se rodina dostala. S různými drobnostmi jim pomohou příbuzní, ale sbírka by především měla posloužit obnově bydlení,“ doplnil starosta.

Mezi obyvateli Vracova už návrhy na sbírku kolují. Názory na ni se různí a jsou často až extrémní. „Můžou si za to sami,“ ozývá se často s úst některých.

Mladíci jsou známí svým kladným vztahem k alkoholu i lehkým drogám. Ve vyhořelém domě přebývala často různá individua. Častokrát se lidé ozývají s názorem, že vybrané peníze propijí. Většinou se ale Vracovští shodují v tom, že i když soužití s rodinou pro sousedy nebylo jednoduché, podobnou tragédii si nikdo nezaslouží. Převládá snaha podat jim pomocnou ruku.

„Po rozpečetí kasiček zřídíme speciální účet. Z něj bude možné čerpat peníze. Peníze se budou proplácet jen proti konkrétním dokladům, které budou mít spojitost s obnovou bydlení. Tak je to uvedeno i v podmínkách sbírky,“ uklidňuje starosta obavy místních.

K požáru došlo v neděli 8. listopadu ráno. V té době bylo v domě údajně sedm osob. Matka rodiny uhořela. Dva synové a rodinný známý skončili v nemocnici buď s popáleninami nebo s dýchacími problémy.

Sanitka odvezla i sousedku, která dostala šok.

Předchozí článek: hodoninsky.denik.cz/zpravy_region/pozar-ve-vracove-synove-bydli-u-rodiny-pomoc-nabid.html