„SpoluWorks Perfecta dosáhla v loňském roce obratu ve výši 2,7 milionu eur a zaměstnávala pětačtyřicet lidí. Nicméně investor očekává, že spolupráce uvnitř skupiny jí umožní stabilní navyšování obratu a tím vytváření nových pracovních míst v regionu,“ uvedl za holding Vladimír Stříteský.

Kdy a kolik nových pracovníků by mohlo nastoupit, není v tuto chvíli jasné. Zpráva ale přichází ve chvíli, kdy nezaměstnanost na Hodonínsku mírně poskočila. Za poslední celý měsíc se na úřadu práce zapsalo více než pět set lidí.

Transbordér má překlenout řeku Moravu u Vnorov.
Lanovka na vodě. Radní souhlasí, aby lidi přes Moravu převážel transbordér

Firma z Kyjova dodává technické součásti pro letecký, medicínský, energetický a petrolejový průmysl a zároveň se jí daří v digitalizaci. „Jsme velmi potěšeni, že můžeme v holdingu CS Steel přivítat inovativní a talentovaný tým Spoluworks Perfecta. Spoluworks nyní bude jádrem výroby komplexních dílů pro hi-tech průmyslová odvětví,“ oznámil předseda představenstva holdingu a nově i jeden z jednatelů kyjovského podniku, Tomáš Perutka.

Spoluworks Perfecta je mimo jiné i členem Okresní hospodářské komory Hodonín či Moravského leteckého klastru, tedy sdružením českých leteckých podniků a vzdělávacích institucí.

Na druhé straně holding CS Steel sdružuje distributora hutních materiálů CS STEEL, pronajímatele skladovacích a výrobních prostorů CS STEEL Rent, výrobce systémů pro dopravu a skladování sypkých hmot DSD Dostál a nově i firmu SpoluWorks Perfecta. "Díly vyráběné společností SpoluWorks se využívají například v letadlech značky Airbus a v Mars Roveru. Co se týče medicínství, tak vyrábí díly například pro počítačové tomografy, CT," doplnil Stříteský.