Program nabízí například veselská městská knihovna, a to i ve své pobočce na Hutníku. Ve středu 8. února čeká na všechny příchozí program nazvaný Z knihovny do kina a zpět.

„Soutěžní trasa bude mít několik stanovišť v kulturním domě a kině. Výherci získají vstupenky na filmová a divadelní představení či výtvarné potřeby,“ píše se v únorových veselských listech.

Na čtvrtek si knihovna připravila výtvarné práce. V dětském oddělení se uskuteční program Těšíme se na jaro. Na Hutníku se pak uskuteční Dílničky pro šikovné ručičky. Na obě místa by měli zájemci vyrazit vyzbrojeni nůžkami, lepidlem, pastelkami a fixy. Ta pravá knihovnická zábava přijde v dětském oddělení 
v pátek, kdy je naplánované humorné čtení a povídání, luštění a vtipy. To vše pod názvem Sranda musí být. Začátky programů jsou vždy 
v 9.30, konec je pak ve 12.00. Vstup do knihovny je volný.

Jarní prázdniny mohou od devíti hodin ráno nápaditě využít také děti ve Strážnici. Místní Domeček připravil program na celý týden. Ve středu čeká na zájemce korálkování, ve čtvrtek pak turnaj v DiscGolfu a v pátek turnaj ve stolním a magnetickém fotbálku. Vstupné na tvořivé dílny i startovné na jednotlivé turnaje činí dvacet korun.