„Kolem polikliniky na sídlišti Jihovýchod se pohybuje dost lidí a přechody tu chybí. Chodci pak musí kličkovat mezi zaparkovanými auty,“ myslí si jeden z obyvatel sídliště František Pěnča.

Od polikliniky vede jeden přechod směrem ke kulturnímu domu, při přecházení křižovatky směrem k lékárně se ale lidé musejí bez zebry obejít. Mnohokrát přitom nevidí přes zaparkované vozy a hrozí, že vběhnou pod přijíždějící auto. O parkování v ulici je přitom nouze nejen kvůli poliklinice, ale také blízkosti městského úřadu, kulturního domu a dvou lékáren.

„V těchto místech přechod není, protože silnice ústí do slepé ulice, takže se nepředpokládá velký provoz,“ uvedl ale František Vaďura. Zároveň dodal, že se právě řeší dopravní situace na celém sídlišti Jihovýchod, takže je možné, že i u polikliniky se lidé dočkají změny ve značení.
„Pokud se na nás lidé obrátí, budeme se jejich návrhy ohledně nového dopravního značení zabývat. Jestli vznik nového přechodu město schválí, může být hotový do jednoho měsíce,“ upozornil Milan Jagoš z odboru investičního a dopravního Městského úřadu v Hodoníně. Ten má také dopravní značení na starosti. Radnice přitom rozhoduje o přechodech, které leží na silnicích, jež patří do městské správy.

Pokud se uvažuje o vzniku nového přechodu, vyjadřuje se k jeho zřízení Policie České republiky. V tomto případě má pozici poradce, protože její posouzení není pro město závazné.

„Přechody nemůžeme doporučit všude, protože kdybychom vyšli vstříc všem, byl by jimi Hodonín pomalovaný celý,“ upozorňuje na úskalí při rozhodování František Vaďura z hodonínské dopravní policie. Podle něj se při posuzování potřebnosti přechodu přihlíží k řadě kritérií.
„Záleží na počtu chodců, kteří se v místě pohybují. Důležitá je i hustota provozu. Přechody se umísťují na přehledných místech,“ dodal Vaďura.