„Ve veřejném životě jsem trávila velkou část mého života, proto zkušenosti, které jsem získala, velmi ráda dávám dál. Myslím si, že ženy ve veřejném životě mají obrovské místo,“ uvedla Coolidge Hašková.

Svou kariéru začala nástupem na prestižní Georgetown University, kde vystudovala obor diplomacie. Začínala v Bílém domě, kde založila a řídila Kancelář prezidentských zpráv, jejímž úkolem je zajišťovat styk s veřejností. Po osmnácti letech přešla na ministerstvo zahraničních věcí USA, kde pracovala kromě jiného jako náměstkyně šéfa protokolu Spojených států a jako alternující zástupce velvyslance v Organizaci amerických států.

„Žena je mnohem lepší vyjednavač, má mnohem elegantnější přístup k názorové neshodě a dovede protějšek slušně oslovit tak, aby se dosáhlo kompromisu. Dokládá to také jedna významná americká studie z komerčního prostředí,“ řekla příklad výhody žen.

Světový výzkum firem, které zaměstnávají ženy, podle ní tvrdí, že mají mnohem vyšší ekonomické výsledky ty firmy, které zaměstnávají více žen. Dávají ženě prostor, podporují mateřství, flexibilní čas, takže se mohu věnovat i rodině a současně pracovat.

Dnes se Eliška Coolidge Hašková podílí na činnosti obecně prospěšných organizací, mimo jiné je místopředsedkyní nadačního fondu Plaváček a členkou představenstva Klubu mecenášů Národního divadla TRIGA. Působí v Americké obchodní komoře a ve správní radě Amerického institutu pro politické a ekonomické systémy. Byla oceněna cenou Významná Češka v zahraničí.