Jihomoravští hasiči vyjížděli během neděle na pomoc k celkem sedmnácti opravám. „Hasiči jsou na místě od rána. Nejvíce poškozených plachet opravovali v Moravské Nové Vsi, ale i v Hruškách, Lužicích, Mikulčicích a Hodoníně,“ uvedl v neděli odpoledne mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Hydrometeorologové vydali silný stupeň nebezpečí před bouřkami na jihu Moravy. Do oblastí zasažených tornádem by měly dorazit v neděli kolem desáté hodiny večer, pak také v pondělí.Hydrometeorologové vydali silný stupeň nebezpečí před bouřkami na jihu Moravy. Do oblastí zasažených tornádem by měly dorazit v neděli kolem desáté hodiny večer, pak také v pondělí.Zdroj: ČHMÚ

Před dalšími silnými bouřkami ale varují hydrometeorologové. Na jih Moravy by podle jejich předpovědí měly dorazit kolem desáté hodiny večer. Včetně do tornádem zasažených oblastí.

„V neděli večer a v noci na pondělí budou postupovat od jihozápadu i velmi silné bouřky doprovázené přívalovými srážkami kolem 60 mm, kroupami a nárazy větru kolem 70 kilometrů v hodině. Na krajním jihu území mohou být projevy bouřek i výraznější,“ vydali vysoký stupeň nebezpečí. Velmi silné bouřky s kroupami v lokalitě předpokládají hydrometeorologové i od pondělí odpoledne do noci na úterý.