Do konce termínu zbývá deset dnů, navíc se týden před zasedáním má pozvánka objevit na úřední desce. „Oficiální zastupitelstvo máme naplánované na 25. dubna. Požadované body s odvoláním mne, místostarostů a radních by možná bylo dobré posunout až na tento den," řekl nestranický starosta Milan Lúčka s tím, že se proto ještě chce poradit s právníky, jak v této věci postupovat. „Připadá mi zbytečné, aby se zastupitelé scházeli každý týden," poznamenal.

Jak před pár dny avizovala předsedkyně zastupitelského klubu opozičních komunistů Martina Milerová, konkrétní důvody pro odvolání se vedení města dozví na příští schůzi. „Body byly navržené tak, aby se v případě, že se zformuje dostatečné množství zastupitelů ochotných změnit styl fungování města a zejména usměrňování peněz z jeho rozpočtu, mohla rovnou provést změna," prohlásila Milerová.

Nespokojení zastupitelé už dříve upozornili na několik kauz. Třeba na chystanou koupi předražených pozemků za nemocnicí nebo používání podpisového razítka starostou u některých vkladů do katastru nemovitostí. „Vzniklou škodu pět tisíc korun jsem uhradil z vlastních zdrojů a kauzu považuji za uzavřenou," napsal v reakci starosta.

Jako člen dvanáctičlenného bloku koaličních poslanců se mimořádného zastupitelstva nezúčastnil. „Vyzýváme všechny, kteří snahu jedenácti zastupitelů destabilizovat naše město nepodpoří, ke konstruktivní spolupráci," stojí v prohlášení, které poslal lidovecký místostarosta Ladislav Ambrozek.

I když podle slov místostarosty Vítězslava Krabičky jeho Změna z koalice nevystoupila, postup původně sedmnáctičlenné většiny v zastupitelstvu rozhodně není jednotný. Zvláště když se pod program s odvoláváním vedení radnice podepsali tři lidé z koalice. „Nepřišla jsem stínat hlavy, jen křičím, že je něco špatně. Stejně tak jako občané, kteří mluvili minule na naše vedení města a nikdo jim neodpověděl," dodala radní Jana Gajošová, která k výzvě také připojila svůj podpis.