Sledují totiž film, jenž není fikce, počítačová hra ani thriller s happyendem. Je to skutečný příběh skutečných lidí, o jejichž životě rozhodlo několik osudových vteřin, když se jim stala dopravní nehoda. The Action mohou shlédnout zájemci poprvé i v Hodoníně.

Projekt The Action k nám dorazil z Nizozemí a úspěšně funguje od roku 2004 pod záštitou ministerstva dopravy a BESIPU. Celý program začíná nevinně jako diskotéka, která v reálném životě nezřídka bývá prvopočátkem tragických nehod mladých, ale i zkušených řidičů. Pohodu a klid však náhle vystřídá tma a pak videa vážných dopravních nehod, které doplňuje autentické vyprávění policistů, hasičů, zdravotníků a samotných účastníků dopravních nehod.

The Action chce řidičům ukázat v tom nejrealističtějším světle důsledky nezodpovědného či neopatrného jednání za volantem na příkladech ze života. Film se vyplatí vidět nejen šoférům začátečníkům, ale i těm zkušeným, kteří mají pocit, že jim se na silnici nic stát nemůže.

Představení The Action je přístupné nejen školám, ale i veřejnosti. Stačí si bezplatně rezervovat místo na theaction@euronet.cz nebo na tel. 286 840 389. V Hodoníně dává The Action kulturní dům v úterý 9. června od 9.00, 10.45 a 12.30.

Více informací je na: www.theaction.cz