„Dne Země se účastníme už šest let. Buď vytipujeme černou skládku v okolí Čejkovic, nebo například vysazujeme stromy. Letos jsme naštěstí příliš mnoho nových černých skládek neobjevili, takže nám zbývalo zlikvidovat jednu z těch posledních v lokalitě zvané Hluboká cesta, mezi zdejšími vinohrady," sdělil za Brontosaury Petr Gal s tím, že odpad, který dobrovolníci uklidili, vytřídili, rozdělili do pytlů a dali na hromadu k cestě, pak vyvezla obec na skládku.

Členové Hnutí Brontosaurus a jejich pomocníci zlikvidovali jednu z posledních černých skládek v Čejkovicích.„Dohromady jsme posbírali asi třicet pytlů a ještě hromadu trubic a suti. Mezi nálezy byla například podprsenka, mrtvá srna, funkční kárka, zimní pneumatika a i parádní model kamionu," vyjmenoval Gal.

Odpoledne pak již na účastníky čekala soutěžní stezka věnovaná lidskému tělu a také největšímu regionálnímu turnaji ve cvrnkané Kuličkiáda open. „Oslavy uzavřelo udílení ceny P. I. Hájka a nedělní představení divadla Anička a letadýlko v čejkovické orlovně," uzavřel Gal.

Členové Hnutí Brontosaurus a jejich pomocníci zlikvidovali jednu z posledních černých skládek v Čejkovicích.