Další kilometry stezek pro cyklisty povedou Kyjovskem. Přibudou totiž ve Svatobořicích-Mistříně, Šardicích, Hovoranech i Kyjově.

Do konce tohoto roku začnou stavět ve Svatobořicích-Mistříně. „Půjde o napojení cyklostezek v Mikroregionu Nový Dvůr. Naše stezka se připojí z jedné strany na tu vedoucí od Milotic. Na druhé straně naváže na zpevněnou cestu u našeho sběrného dvora," informoval starosta Svatobořic-Mistřína František Měchura.

Délka plánované stezky přesáhne jeden kilometr. Její vznik si podle starosty vyžádali lidé. „Chybí propojení stávajících tras. Napojíme se na ně také proto, že jsme členy Mikroregionu Nový Dvůr," uvedl František Měchura.

Přes dva kilometry nové cyklostezky se potáhnou i Kyjovem. Začne v místní části Nětčice v Luční ulici, odkud povede do Bohuslavic. „S výstavbou chceme začít ihned po ukončení výběrového řízení na dodavatele, takže zřejmě už letos v říjnu nebo listopadu. Celá stavba musí být hotová do konce tohoto roku," sdělil kyjovský místostarosta Antonín Kuchař.