Ty pořádá Klub mladých při Středisku volného času v Hodoníně, ale letos poprvé není sám. Do příměstského tábora mohou docházet také děti ve Veselí nad Moravou. Místa jsou ještě volná.

„Na časté žádosti maminek, které si stěžovaly, že nevědí kam o prázdninách se svými školáky, jsme se rozhodli poprvé zorganizovat každý týden v červenci příměstský tábor s názvem Letem světem,“ přibližuje Katarína Rajteková z Domu dětí a mládeže ve Veselí nad Moravou. Každý z červencových turnusů, které trvají vždy pět pracovních dnů, je přitom trochu jinak zaměřený a zahrnuje hlavně výlety. Například v turnusu Znáš zvířata kolem sebe? pojedou děti na celodenní výlet do hodonínské zoo, u turnusu Historie, kultura a tradice zase vyrazí na hrad Buchlov a do strážnického muzea. Jeden turnus pak ve Veselí připravili ještě na srpen, kdy děti pojedou do zábavného centra Bongo v Brně.

Místa jsou ještě na všechny příměstské tábory, na kterých je vždy o děti postaráno nejen co do zábavy, ale také dostanou oběd, svačiny, ovoce a bude postaráno i o jejich správný pitný režim. To vše za dvě stě korun denně.

Tábor na den

„Dítě se nemusí přihlásit na celý týden, může si vybrat třeba jen jeden den podle programu, který ho zaujme,“ upozorňuje Rajteková s tím, že podrobnější nabídka bude co nejdříve na webových stránkách Domu dětí a mládeže.

Kvůli velkému zájmu pořádají příměstské tábory už pravidelně v Hodoníně. „Co si budeme povídat, děláme to tak i z cenových důvodů, protože dnes klasický tábor stojí přes tři tisíce korun. Rodiče si příměstským často také pokryjí dny, kdy jejich dítě není zrovna na táboře a oni si nemohou vzít dovolenou. Tento tábor je vyjde levněji a děti doma vlastně jen přespí,“ vysvětluje vedoucí Klubu mladých při SVČ Hodonín Petra Kašíková. Děti jsou na táboře, který klub pořádá ve svých prostorách v ulici Horní Valy, od půl deváté ráno do půl páté odpoledne. Jsou hlavně pro školáky, ale vezmou tam i dítě zhruba od čtyř let věku. „Pokud se umí samo obléct, najíst a jít na toaletu, není to problém,“ uvádí Kašíková. Ta také upozornila, že děti se mohou přihlásit ještě i v průběhu prázdnin. Program se vždy odvíjí od názvu tábora, na kterém děti hrají klasickou celotáborovou hru a na jeden den jedou na výlet mimo Hodonín. „Víc o programu neprozradíme, aby byly děti překvapené,“ dodává vedoucí.

Kromě příměstských táborů připravilo Středisko volného času ještě Hip hopový kemp na poslední srpnový týden.

Novinka: miniškolka

Další novinku zavádí ve Veselí nad Moravou. „Letos poprvé děláme letní miniškolku pro děti od čtyř do sedmi let,“ upozornila Rajteková. Děti zde pohlídají za osmdesát korun na den, kdy budou pod pedagogickým dohledem a pobaví se při společných hrách od osmi ráno do jedné odpoledne. „Mohou také využít atrakcí na zahradě, kde máme trampolínu, malý bazén, pískoviště či domeček,“ doplňuje Katarína Rajteková.

Využít levného hlídání dětí s množství zábavy bohužel nemají rodiny v Kyjově. „Strašně rádi bychom příměstské tábory udělali, ale kromě tří táborů a rodinné rekreace v Beskydách to ve třech pracovnících nestíháme,“ vysvětluje ředitel Domu dětí a mládeže Kyjov Zdeněk Kunz. Ale i on počítá s tím, že příští rok už se to snad povede.

Zajímavý, tentokrát fotbalový kemp, pořádá pro kluky i holky od sedmi do patnácti let Apoštolská církev Hodonín. I na jeden den mohou od 19. do 23. července děti přijít na stadion Sokola v Rybářích a kromě zápasů, her a soutěží také procvičovat angličtinu s holadskou mládeží.