Podle něj je největší zájem o tábory na Eko centru. „I tam se ale mohou lidé stále hlásit. Není problém přibrat další pedagogy," poznamenal s tím, že za patnáct set korun na týden mají děti zajištěné jídlo i pití a zábavný program.

Jeho náplní jsou třeba netradiční sportovní hry, koupání či celodenní výlety. „Bereme děti od čtyř do čtrnácti let. Naše tábory jsou týdenní, v období od třináctého července do jednadvacátého srpna," upřesnil nabídku Chovančík.

To vracovský Dům dětí a mládeže (DDM) musel jeden termín pro prázdninové vyžití školáků zrušit. Přihlásilo se málo zájemců. „Letos pořádáme jenom jeden tábor v termínu od třetího do sedmého srpna. Cena je devět set korun. S dětmi budeme sportovat, chodit na koupaliště a hrát různé hry. Počet míst není omezený," informovala vedoucí DDM Vracov Edita Gasnárková.

Kromě příměstského tábora pořádá vracovský domeček i tábor taneční. Ten je ovšem už beznadějně vyprodaný. Šancí tak může být desetidenní pobyt přímo v sídle DDM pod názvem Pirátské dobrodružství. „Na termín od prvního do desátého července je ještě volno. Všechny naše tábory jsou vhodné pro děti od první do páté třídy," dodala Gasnárková.

Posledních šest předškoláků může vyrazit na „příměšťák" Všeználkov, který pořádá DDM ve Veselí nad Moravou. „Děti si vyzkoušejí různé pokusy a hry zaměřené na vzdělávání," prozradila zástupkyně ředitelky veselského DDM Miroslava Eliašová. Za Všeználkov, který je v plánu od sedmadvacátého do jednatřicátého července, zaplatí rodiče devět set korun. Veselští letos pořádají celkem tři tábory. „Dva už jsou plné," podotkla Eliášová.

O pár kilometrů blíže k okresnímu městu, ve Strážnici, je stále volno. „Na dva ze tří táborů můžeme vzít ještě po osmi dětech. Cena za jedno místo je tisíc korun," uvedl ředitel strážnického DDM Roman Zemánek. Tamní příměstské tábory jsou podle něj vhodné pro školáky z prvního stupně. „První turnus se uskuteční od dvacátého do čtyřiadvacátého července. V tomto období je zaměřený na historii města. Technické zajímavosti se účastníci dozvědí a také vyzkoušejí na třetím turnusu od čtyřiadvacátého do osmadvacátého srpna," přidal Zemánek.

Týdenní pobyty pro děti připravili i ve Bzenci, kde je pořádá občanské sdružení Bzenecký pramen spolu s Miniklubíkem.