Po posledním přírůstku u přímorožců informovali Hodonínští v pátek. Mládě vzácného přežvýkavce se poprvé podívalo na svět před měsícem. „Matce i mláděti se daří dobře a v tuto chvíli má mládě za sebou čipování nezbytné pro identifikaci jedince i podání dávky vitaminů,“ přiblížila zooložka Lenka Štursová.

S chovem tohoto ohroženého druhu antilopy začali v Hodoníně v roce 2016. Jako první sem přicestovaly dvě samice ze zoo ve švýcarském Curychu. Později se k nim přidal samec z jihoanglického Marwellu. „Přímorožce arabské chováme jako jediná zahrada v republice a patří k druhům, které se zde daří pravidelně odchovávat,“ upozornila mluvčí hodonínské zoo Marie Blahová.

Malý nandu pampový ve výběhu hodonínské zoo.
Malého nandua zahřívá v hodonínské zoo otec, společnost mu dělá antilopa

Jak dále uvedla, přitom tito sudokopytníci na čas z přírody zcela vymizeli. „V posledních letech se do přírody ale vrací, právě díky záchranným programům zoologických zahrad. Jedná se o antilopu nižší postavy s protáhlejší hlavou, delším ocasem a dlouhými rohy. Typické je pískově bílé zbarvení těla,“ popsala mluvčí s tím, že kromě tohoto druhu přímorožce chovají v areálu také přímorožce jihoafrického a přímorožce beisa.