„Malby zvířat umístěné na stromech se velice líbily například turistům z Trenčína, kteří ocenili tuto galerii ve volném prostoru i svojí mimořádnou atmosférou, takovou divočinou,“ přiblížil Přikryl.

Ten navíc o víkendu pokračoval ve své tvorbě, a ne sám. „Na jednom z obrazů zasychala barva při převozu k jezu. Na dalších se mohli podílet návštěvníci přímo tady, už v sobotu se malováním bavila asi padesátka dětí,“ uvedl malíř.

Zároveň poukázal na jednu z rarit víkendové Divočiny u jezu. „Pokud by se zvedl silný vítr, tak by se mohl v řece ocitnout i tematicky mořský obraz. V Moravě by tak poprvé plavali také delfíni a velryba,“ pousmál se Přikryl.

S návštěvností akce byla spokojená také spoluorganizátorka a manažerka Přístaviště U Jezu Andrea Řičicová. „Je skvělé, že vyšlo počasí, na přelom září a října bylo opravdu krásně. Petrovy malby tak viděly stovky lidí. Také byl slušný zájem o plavbu lodí kolem říční pohádkové galerie. Jedné paní se velice líbila perníková chaloupka, jen ji nazvala krásnou kapličkou,“ dodala manažerka.

Ilustrační foto.
Malí čtenáři budou v knihovně hledat lichožrouty. Zapomnětliví dostanou amnestii