Mezi hlavními investičními akcemi nového čtyřletí jmenoval rekonstrukce – padesátimetrového bazénu na koupališti a trubního vedení potoka na Horním konci.

Přesto mohl mít i protikandidátku, a to místostarostku Renatu Prokopenkovou ze starostou vedené kandidátky Svobodné samosprávy. Navrhla ji Ivana Hartmanová, kterou podpora voličů vynesla ze sedmé pozice na kandidátce mezi dva zastupitele za Dubňany srdcem. „Vzhledem k výsledku voleb a s respektem k přání obyvatel, které dali najevo nejvyšším počtem hlasů tomu, koho si představují na pozici starosty. Navrhuji kandidátku, která získala tento nejvyšší počet,“ řekla nekoaliční zastupitelka.

Prokopenková totiž obdržela o stovku hlasů víc než starosta. Přesto z osobních a pracovních důvodů kandidaturu na starostku odmítla. „Moc si vážím, že mi voliči dali tolik hlasů, ale nekandidovala jsem jako lídr,“ vysvětlila třiačtyřicetiletá zdravotní setra.

Volby starostůHodonín: pondělí od 16.00
Kyjov: pondělí od 17.00
Veselí n./M.: pondělí od 15.00
Dubňany: František Tříska
Vracov: Jaromír Repík
Ždánice: v pátek
Ratíškovice: Josef Uhlík


O tom, že se opět stane neuvolněnou místostarostkou, následně rozhodlo devatenáct z dvaceti přítomných zastupitelů. Naopak jako místostarosta neuspěl Petr Horák z doposud opozičního a ve volbách druhého sdružení Pro Dubňany. Doporučil jej jeho lídr Petr Kopl. Tomu před čtyřmi lety chyběl ke zvolení starostou jeden hlas. „Budeme se snažit náš program uskutečňovat skrze zastupitelstvo. Současné povolební vyjednávání byla v klidnějším duchu než ta, která bylá před čtyřmi lety,“ řekl Horák a připomněl tak období, kdy se vítěz voleb dostal o jeden hlas do opozice.

I když dubňanská koalice zůstává podobná, zbylé obsazení městské rady se částečně personálně změnilo. Paradoxně, i přes neúspěch ve volbách, v ní posílili komunisté. Oba zastupitelé za KSČM jsou nyní i radní. Tím je tak po tříleté pauze i dlouholetý místostarosta Josef Ilčík, a to i díky pár hlasům z opozice. Zcela novým členem městské vlády je pak Jan Duroň ze Svobodné samosprávy.

Do opozice se dostala tři sdružení. Lídr nejsilnější z nich Petr Kopl se stal předsedou kontrolního výboru. Sociálním demokratům zbyl v zastupitelstvu jen bývalý místostarosta a krajský zastupitel Václav Novák. Zbylé dva mandáty získalo nové sdružení Dubňany srdcem. Jeho kandidátka v závěrečné řeči sklidila potlesk slušně zaplněného sálu. „Na povolebním vyjednávání jsem říkala, že konečně máme historickou možnost tady ukončit sváry a zároveň vyslyšet přání lidí v Dubňanech. K tomu by vedlo poměrné zastoupení v radě města. Je mi líto, že jsme promarnili tuto příležitost,“ posteskla si Hartmanová.