Iveta Vybíralová z Ratíškovic uvažuje o umístění syna na příměstský tábor. „Chtěla jsem ho tam dát už minulý rok, ale termín byl brzy obsazený. Jelikož v Hodoníně připravují zajímavá témata, tak si chci letos tento turnus pohlídat," sdělila Vybíralová.

S kyjovským domečkem mohou děti vyrazit do zasněžených Beskyd. „Mohou lyžovat u naší základny v Hutisku -Solanci. Instruktory mám zajištěné jak pro lyže, tak snowboard," informovala ředitelka kyjovského Domu dětí a mládeže (DDM) Iva Soldánová. Za dva tisíce dvě stě korun tak mají školáci zajištěné ubytování, dopravu a také jídlo s pitím na celý den. Platí si pouze jízdenky na vlek. „Jezdí s námi děti od osmi až do sedmnácti let. Nyní máme posledních pár volných míst," doplnila Soldánová.

Od městského ruchu za horským vzduchem odvezou mládežníky také zaměstnanci DDM Strážnice. „Jedeme na Slovensko do Kysuckých Beskyd. Další děti ale nepřijímáme, máme totiž obsazeno," sdělil ředitel strážnického domečku Roman Zemánek. Zároveň upozornil, že děti, pro které nezbylo volné místo v lyžařském táboře, mohou zkusit jednodenní akce. „Připravujeme tři tematické tvořivé dílničky. Dopoledne se mohou zájemci pobavit a něco hezkého udělat," dodal Zemánek. Týdenní příměstské tábory nachystal o jarních prázdninách vracovský i veselský DDM. Na putování za Bolkem a Lolkem se vydají děti ve Veselí nad Moravou. „Příměstské tábory máme připravené pro školáky, kteří mohou přijít jak v jednotlivé dny, tak po celý týden," řekla ředitelka veselského domečku Lenka Šlosárová s tím, že v ceně třiceti korun na den mají děti zajištěný pitný režim a pracovní materiály.

Týdenní tábor i s jídlem poskytuje za osm set korun Dům dětí a mládeže ve Vracově. Tamní děti budou celý týden putovat s indiány. „Na všechny čeká spousta soutěží a her. Vyrobíme si čelenky a totemy a také se naučíme různé indiánské dovednosti," představila možnou náplň jarních prázdnin vedoucí vracovského DDM Monika Máderová. Na tamní příměstský tábor se mohou přihlašovat ti, kteří navštěvují první stupeň základních škol. „Pokud k nám přijde šikovný předškolák, tak samozřejmě vezmeme i jeho," upřesnila Máderová.

Od příměstských táborů v letošním roce upustili pedagogové ze Střediska volného času Hodonín. „V minulém roce nebyl příliš zájem. Rozhodli jsme se proto, že v letošním roce nabídneme pouze jednodenní programy," uvedl pedagog hodonínského Střediska volného času Stanislav Chovančík.