Byty chtěla radnice prodávat jen za čtyřicet procent odhadnuté ceny. K prodeji chyběly dva hlasy. „Bohužel to neprošlo. Lidé odcházeli z jednání dost naštvaní, a to na ty zastupitele, kteří na zasedání nepřišli, a těch bylo osm,“ sdělil místostarosta Vítězslav Krabička.

Vedení radnice šedesátiprocentní slevu z ceny v místě a čase odvyklé odůvodnilo zajištěním bytových potřeb obyvatel a ekonomickou výhodností prodeje. Podle městské společnosti, která byty spravuje, totiž při současné výši nájemného není pronajímání Pastelek pro radnici ekonomicky výhodné.

Odůvodnění kritizoval předseda kontrolního výboru Petr Buráň. „Tím, že v současnosti město byty pronajímá občanům, tak zajišťuje jejich bytové potřeby,“ řekl Buráň s tím, že navíc výše nájemného je v Pastelkách I zhruba na poloviční úrovni oproti průměrnému komerčnímu pronájmu v Hodoníně.

Zástupkyně nájemníků Monika Kapitánová už dříve uvedla, že mají zájem koupit zhruba sedmapadesát bytů. „Pokud se je nepodaří prodat ani v červnu, tak se bude muset přistoupit k opravám. Už opadávají římsy,“ dodal místostarosta.