Ve městě jde o jeden ze dvou takto úzce specializovaných obchodů, živé ryby navíc nabízí jako jediný. Provoz si v minulých letech udržel navzdory covidovým omezením i nárůstu cen energií po válce způsobené Ruskem na Ukrajině.

„Slyšel jsem různé varianty toho, proč jsem se rozhodl skončit. Skutečnost je ale taková, že si zkrátka potřebuju odpočinout. V podstatě pětadvacet let nevím, co je to dovolená a volný víkend,“ řekl Žampach.

Obrazy Petra Rašky pro původní verzi výstavy Divide v hodonínské galerii Vednevnoci.
Vagína, kam se podíváš. Raškova výstava v Hodoníně vydržela jen dva dny

Budova s obchodem na okraji sídliště Jihovýchod stojí posledních osm let, nabízí sladkovodní i mořské druhy. Předchozí téměř dvě desetiletí Miroslav Žampach strávil v podnikové prodejně Rybářství Hodonín u Písečných rybníků.

„Od živých ryb nelze odejít. Každé ráno je potřeba za nimi přijít, soboty i neděle, sledovat jejich stav. Propuknout u nich mohou různé nemoci,“ upozorňoval.

Jak bude vypadat jeho nejbližší pracovní budoucnost, zatím neví. Jak uvedl, ukáže se teprve až po odpočinku.

Prodejna s čerstvými rybami na okraji hodonínského sídliště Jihovýchod s posledním březnem skončí.Prodejna s čerstvými rybami na okraji hodonínského sídliště Jihovýchod s posledním březnem skončí.Zdroj: Deník/Lukáš Ivánek

Chlazené i mražené ryby v Hodoníně a blízkém okolí dále nabízí prodejna Delimax v Bratislavské ulici, pořídit je lze i v rybářství u Písečných rybníků. Omezenou nabídku mají supermarkety.


Nahrává se anketa ...

HOST DENÍKU: Mizerný vstup Hodonína do jara, co Mutěnice a záchrana v přeboru?

Start Hodonína v jarní části MSFL řeší Host Deníku se sportovním redaktorem Kryštofem Neduchal, kterého se ptal editor Lukáš Ivánek. Řeč ale přišla i na Kuřim, Kozojídky, Rohatec, Lednici či Mutěnice. Celý rozhovor najdete ve spodní části článku.Start Hodonína v jarní části MSFL řeší Host Deníku se sportovním redaktorem Kryštofem Neduchal, kterého se ptal editor Lukáš Ivánek. Zdroj: Deník/Lukáš Ivánek