Zkušenější tým si neúnavně razil cestu v mnoha soubojích a bez porážky prošel až do finále, kde podlehl týmu z VOŠ a SPŠE Olomouc s poměrem vzájemných duelů 1:2. „V celostátním finále, kam se probojuje pouze šestnáct nejlepších týmů z celkového počtu 128 přihlášených, bude tento tým reprezentovat SŠPU Hodonín a bojovat o celkové vítězství," podotkla pedagožka s tím, že úspěch jen dokládá, že programování na Střední škole průmyslové a umělecké v Hodoníně je na té nejvyšší úrovni.

Robosoutěž 2016 pořádá katedra řídicí techniky Českého vysokého učení technického Praha. „Svádějí zde souboje konstrukční a programová řešení jednotlivých týmů při zdolávání stanoveného úkolu," připomněla Slováková.

Hodonínskou střední školu letos zastupovaly dva soutěžní týmy. Ten zkušenější, složený ze studentů vyšších ročníků, skončil druhý. Ten mladší sbíral cenné zkušenosti. „Jeho testovací jízdy naznačovaly také vysoký potenciál. Soutěžní trať byla záludná a plná nástrah. Svým výkonem ovšem studenti, potažmo jejich vlastnoručně sestavení a naprogramovaní roboti, nezklamali," uvedla pedagožka. Tým Unbroken ve složení Lukáš Beňa, Lukáš Leták a Tereza Kmentová se umístil na sedmnácté příčce.