Právě na mostu přes Baťův kanál se nedávno objevily betonové bloky, které mají místním provizorně ulevit. Pořád ale platí, že jde o staveniště ohraničené zákazy vjezdu. „Průjezd je tedy na vlastní zodpovědnost,“ upozornil vedoucí techno-správního úseku hodonínské Správy a údržby silnic Libor Olšák.

Navíc v termínu od 17. do 23. května nebude možné projet úsekem od Veličky po Baťův kanál, protože tam stavebníci budou připravovat silnici na položení asfaltu. „Teď jsme začali pracovat na Panské ulici, abychom dodělali část od silnice I/55 po náměstí,“ přiblížil Olšák.

Podle ředitele Národního ústavu lidové kultury ve Strážnici Martina Šimši i přes uzavřený příjezd si lidé cestu do skanzenu nacházejí. „Návštěvnost je opravdu hojná,“ prohlásil.

Stavba má částečně skončit 21. června tak, aby se lidé dostali na Mezinárodní folklorní festival. Rybářská ulice ale zůstane zavřená, hotová bude nejspíš až druhý týden v červenci. Auta z hlavního tahu tak pojedou ulicí J. Skácela a dál po Bzenecké ulici.