Okolnosti možného založení černé skládky zjišťovali i republikoví policisté. „Po provedení šetření jsme případ předali příslušnému odboru Městského úřadu v Kyjově,“ sdělil ve středu policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: Deník

Nová kaplička Svaté Anežky České v Dražůvkách.
Svatá Anežka Česká má mít nad Dražůvkami dvojče, podívejte se

Policie tak záležitost předala kyjovskému odboru životního prostředí. "Po výsleších svědků a dalších šetřeních, které ve věci provedla, se policistům nepodařilo přestupce identifikovat. Odbor životního prostředí tak má velmi omezené možnosti, jak ve věci postupovat, a pravděpodobně celou věc odloží," sdělil Filip Zdražil, který je pověřený vedením kyjovského městského úřadu.

Mezitím už obec nechala pneumatiky odstranit odpadovou firmou. „Nikdo se nám tři měsíce neozval, jaké jsou v tomto případu závěry,“ posteskla si starostka Klára Čudrnáková. Předejít podobným situacím s založením černých skládek chtějí v Dražůvkách instalací dvojice kamer, a to právě u hřbitova a pak také u obecního úřadu.