Ten také uvedl, že školní hřiště využívají všechny třídy prvního stupně spolu s družinou ke sportování.

Návrhů, jak dostat stín na cvičící plochu, mají v obci hned několik. Zastupitelé uvažují o zastřešení, ale zároveň berou v úvahu i výsadbu stromů. „Nevýhodou výsadby je dlouhá doba růstu. Než stromy dorostou do potřebné výšky, nějaký čas to potrvá," sdělil vlkošský místostarosta Jiří Flora.

Souhlasil s ním i ředitel školy. „Je to velká nevýhoda a stín potřebujeme hned. Na dostatečně vysoké stromy bychom čekali ještě několik let," řekl Junášek.

Podle místostarosty uvažují jeho kolegové ze zastupitelstva o jiné variantě. „Nebude to přímo zastřešení, ale spíše pouhé zastínění. Uvažujeme o natažení maskovacích prvků. Chceme, aby řešení bylo hlavně funkční," sdělil Flora s tím, že vlkošské školní hřiště je poměrně prostorné.

Podle něj zastupitelé zváží do dalšího termínu zasedání všechny možnosti a pak padne rozhodnutí. „Na jednání, které plánujeme na srpen, předložíme zastupitelům varianty spolu s cenovou kalkulací. Na základě toho rozhodneme," sdělil místostarosta. Ten také podotkl, že pokud volba padne na výsadbu stromořadí, je možné ji uskutečnit až v podzimních měsících. Flora se také svěřil, že se přiklání k variantě, která by mohla být co nejrychleji hotová. Svůj názor na zastínění sdělil také starosta Milan Sluka. „V případě výsadby by šlo o tři stromy. Není to žádná velká akce. Zatím nic aktuálního," uvedl Sluka.

Pobyt pod přímým dopadem slunečních paprsků ale není ideální pro organizmus dětí. Podle hodonínské pediatričky Danuše Hlásenské by neměly být při vyšších teplotách venku v době od jedenácti do čtrnácti hodin. „Nadstandardní teploty nejsou pro děti vhodné. Organizmus mají hodně zavodněný, proto se mohou snadno přehřívat. Rozhodně není vhodné pobíhat po hřišti," vysvětlila Hlásenská s tím, že na přímém slunci může dojít k úpalu nebo přehřátí dítěte.