Je zajímavé, že oba komunisté nehlasovali zcela proti. „Neztotožňuju se s akcí a nemyslím si, že je vhodné vyvěsit tuto vlajku a vměšovat se na dálku do záležitostí suverénního státu," vysvětlil místostarosta za KSČM Ján Lahvička s tím, že se proto při hlasování zdržel. Jak dále uvedl, k tématu na zasedání ani nikdo nediskutoval, ale hned se hlasovalo. „Nikoho jsem nepřesvědčoval a hlasoval jsem podle vnitřního přesvědčení. Kdyby vlajka visela, respektoval bych rozhodnutí ostatních radních," doplnil hodonínský místostarosta.

Jako obvykle se tibetský prapor neobjeví ani na dubňanské radnici. „Nevyvěšujeme jej," řekl tamní dlouholetý starosta František Tříska (Svobodná občanská samospráva).

Přesně opačně je tomu v Kyjově, Strážnici a Veselí nad Moravou. „Vlajku, stejně jako každý rok, vyvěsíme," sdělil veselský starosta Miloš Kozumplík (ODS), podle kterého je vlajka na úřadě vidět desátého března téměř pravidelně. „Výjimka byla, když se vyměnilo vedení města," podotkl Kozumplík. Kromě vlajky radnice přibližuje historickou událost i jiným způsobem. „Na webové stránky dáváme krátký text, který událost vysvětlí a popíše, aby i místní věděli, o co jde," uvedl veselský starosta.

Podobně se k vystavení praporu staví i vedení Strážnice. Tam zavlaje pošesté. „Je důležité, aby se lidé vzájemně podporovali. Proto myslím, že vyvěšení vlajky nemůže nikoho urazit," řekla strážnická starostka Renata Smutná (KDU- -ČSL). Poprvé si museli Strážničtí vlajku dokonce vypůjčit. „V následujícím roce jsme si už vlajku pořídili vlastní, protože jsme s jejím vyvěšením počítali i do budoucna," přiblížila starostka. Kladně se tak v letošním roce postavilo k vyvěšení i vedení Kyjova. „Akce Vlajka pro Tibet se zúčastňujeme pravidelně. Stejně tomu bude i letos," řekla asistentka starosty Hana Laštůvková.

I přes blížící se termín akce však v dalších městech neví, jestli vlajku na radniční štít vyvěsí. „Tuto otázku budeme řešit na čtvrtečním zasedání rady. Až tam se rozhodne, zda tibetskou vlajku vyvěsíme, nebo ne," sdělil vracovský starosta Jaromír Repík. Na jednání rady ohledně připojení se do akce Vlajka pro Tibet čekají i ve Bzenci a Ždánicích.