„Ve čtvrtek 24. prosince budou jezdit spoje Českých drah jako v neděli a svátek, mezi osmnáctou a devatenáctou hodinou pak bude postupně provoz většiny regionálních i některých dálkových vlaků utlumen. V pátek 25. prosince pojedou vlaky také podle nedělních jízdních řádů, bude ale částečně slabší ranní provoz,“ uvedl mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

Týká se to spojů v celé České republice. Nepojede v tuto dobu ani řada vnitrostátních rychlíků nebo vlaků InterCity. Výjimku tvoří noční mezinárodní rychlíky a vlaky EuroNight do Německa, Polska a na Slovensko, které jedou bez omezení i v noci ze 24. na 25. prosince. „Ráno 25. prosince nejedou některé regionální vlaky v brzkých ranních hodinách, klasický nedělní provoz začne mezi šestou a sedmou hodinou ráno. V sobotu 26. prosince, kdy je svátek, pojedou vlaky podobně jako v neděli,“ informoval Šťáhlavský.

Ten doplnil, že všichni cestující získají veškeré potřebné informace o svých spojích čtyřiadvacet hodin denně v Kontaktním centru Českých drah na lince 840 112 113.